Zacznij mnie obserwować

piątek, 23 lipca 2010

Dbaj o akcesoria...


O ich czystość muszą dbać nie tylko alergiczki – gromadzący się na nich kurz i złogi starego pudru oraz podkładu zatykają pory skory i psują nowy makijaż. Na szczęście pędzle i gąbki łatwo jest umyć zwykłą wodą z mydłem. Pędzle (naturalne i syntetyczne) myj ręcznie raz na miesiąc, najlepiej szamponem lub zwykłym mydłem. Możesz też
użyć specjalnego płynu do czyszczenia pędzli – taki specyfik produkuje wiele firm, które mają w ofercie akcesoria do makijażu. Po umyciu dokładnie je wypłucz i pozostaw na krawędzi umywalki do wyschnięcia. Gąbeczki do nakładania podkładu odświeżaj już dużo częściej, najlepiej co 2–3 aplikacje. Po prostu pierz je mydłem, często wyciskając pod letnią, bieżącą wodą. W ten sposób dokładniej wymyjesz je także od wewnątrz.

UROK GĄBKI
Miękka, dobrze wyprofilowana lateksowa gąbka jest idealnym „narzędziem" do nakładania płynnego podkładu. Bardzo wygodna w użyciu, sprawdzi się, gdy chcesz, by jego warstwa była równomierna, a samo nakładanie: precyzyjne i higieniczne. Tuż przed aplikacją kosmetyku dobrze jest ją zwilżyć – makijaż będzie znacznie trwalszy. Wystarczy bezpośrednio na gąbkę nałożyć małą porcję podkładu i delikatnie wcierać go w skórę do całkowitego wchłonięcia.
 
 
 
Źródło: Naj
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz