Zacznij mnie obserwować

środa, 15 grudnia 2010

ZalotkaChcę przedstawić Wam moją opinię o zalotce, czyli urządzeniu które powinna mieć każda kobieta w swoim kuferku kosmetycznym.
Serwis Wikipedia definiuję zalotkę w następujący sposób:
Zalotka - potoczna nazwa przyrządu kosmetycznego służącego do podkręcania rzęs. Kształtem jest on podobny do małych nożyczek, które zamiast ostrz mają zaciskaną na rzęsach końcówkę.
Można wyróżnić zalotki mechaniczne i elektryczne. Te ostatnie delikatnie nagrzewają się zapewniając trwalszy efekt.

Prawdą jest, że zalotka wiele daje naszym rzęsom, podkręca je i wydłuża. Nasze rzęsy wyglądają wtedy bardzo zalotnie. Musimy pamiętać jednak o kilku bardzo ważnych zasadach, a mianowicie o tym, że zalotkę używamy tylko i wyłącznie na czyste i nie pokryte tuszem rzęsy. W przeciwnym razie maskara może brzydko skleić rzęsy, a nie o taki efekt zabiegamy.

Kolejnym sposób to połączenie zwykłej zalotki z ciepłem (to samo zastosowanie jak przy nowych zalotkach elektrycznych). Owiewamy zalotkę ciepłym powietrzem z suszarki przez kilka sekund, potem wykonujemy te same zasady opisane wyżej, musimy jednak wtedy bardzo uważać by nie oparzyć powiek. Kolejno potem  zalotkę trzymamy zaciśniętą przez 15-35 sekund, tak samo postępujemy z drugim okiem.

Przykładowe zdjęcia
Tak mogą wyglądać przykładowo Twoje rzęsy po użyciu zalotki


A Ty co sądzisz o zalotce? Często jej używasz?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz