Zacznij mnie obserwować

sobota, 16 października 2010

Kosmetyczne mity...


1. Filtr SPF 10 dobrze chroni przed słońcem

Taki kosmetyk jest dobry na zimowe dni. Latem czy wiosną potrzebujemy silniejszej ochrony, najlepiej SPF 30. Ten rodzaj filtra chroni jednak tylko przed promieniowanem UVB. Równie ważne jest, by kosmetyk zabezpieczał przed UVA, które
przyspiesza starzenie się skóry. Informację o tym, czy krem ma takie filtry, znajdziesz na opakowaniu.

2. Jeśli krem nie daje efektów po dwóch tygodniach, trzeba go zmienić

Po tym czasie można zauważyć jedynie rezultat działania kremów na trądzik. W przypadku kosmetyków przeciwzmarszczkowych wygładzenie skóry widać po sześciu tygodniach. Jednak dopiero po trzech miesiącach możemy liczyć na znaczne spłycenie się zmarszczek czy poprawę napięcia cery.

3. Im częściej używamy peelingów, tym skóra lepiej wygląda

Wręcz przeciwnie: cera może stać się przesuszona i podrażniona. Nie dajemy jej bowiem szansy na regenerację. Dlatego peelingów mechanicznych, z granulkami, nie powinno się używać częściej niż dwa razy w tygodniu. Inaczej jest w przypadku peelingów chemicznych, np. z kwasem glikolowym. Zwykle stosuje się je codziennie przez dwa tygodnie, a potem robi się kilka miesięcy przerwy.

4. Na trądzik i zmarszczki trzeba stosować dwa różne kosmetyki

Obydwa problemy pomogą pokonać preparaty z retinolem lub jego pochodnymi. Najskuteczniejsze są te, które można kupić w aptece. Silnie pobudzają skórę do regeneracji i delikatnie ją złuszczają. Dzięki temu zapobiegają jednocześnie wypryskom i zmarszczkom. Stosując kremy z retinolem, trzeba tylko pamiętać, by chronić się przed słońcem.

5. Im krem ma więcej witaminy C, tym lepiej rozjaśnia skórę

Nie zawsze wysokie stężenie gwarantuje skuteczność. Połączenie kilku substancji, np. witaminy C z kwasem kojowym czy arbutyną sprawia, że krem dobrze rozjaśnia skórę. Najlepiej kupować kosmetyki, które zawierają co najmniej trzy składniki wybielające.

6. Przeciwtrądzikowe żele do mycia twarzy nie działają, bo zbyt krótko są na skórze

Preparaty do mycia zwalczają niedoskonałości cery. To dlatego, że zawarte w nich składniki aktywne, takie jak np. alfa-hydroksykwasy, pozostają na twarzy nawet po zmyciu kosmetyku. Dzięki temu zmniejszają krostki, a także lekko złuszczają cerę i wyrównują jej kolor. Aby zauważyć działanie żelu czy mleczka myjącego, należy po nałożeniu masować nim skórę przez minutę i dopiero spłukać. Gdy cera jest dobrze osuszona, nakładamy odpowiedni krem.

7. Kosmetyków przeciwzmarszczkowych można używać dopiero po trzydziestce

Zgodnie z najnowszymi trendami w odmładzaniu, najważniejsza jest profilaktyka. Dlatego kosmetyki przeciwstarzeniowe dobrze jest stosować już po 25. roku życia. Przede wszystkim powinny one chronić skórę przed wolnymi rodnikami i zapobiegać pierwszym zmarszczkom mimicznym. Po trzydziestce warto stosować silniejsze kremy, które pobudzają odnowę kolagenu i elastyny.

 
źródło:onet.pl kobieta


1 komentarz:

  1. Moim zdaniem przeciwtrądzikowe żele działają, tylko trzeba ich systematycznie używać.

    OdpowiedzUsuń