Zacznij mnie obserwować

wtorek, 9 marca 2010

Makijaż ślubny - poradnik

Autorem artykułu jest Joanna Abram


Zapraszam na cykl artykułów poświęconych przygotowaniom Pań do ślubu. Czyli ślubne urodowe SOS. W tym dniu chcemy wyglądać perfekcyjnie. Każda z nas. Dopracowany makijaż jest częścią sukcesu. Oto cenne wskazówki jak osiągnąć zamierzony makijażowy efekt.

Krok 1:
Wybór: makijaż samodzielny czy makijaż u profesjonalisty
Większość Pań decyduje się na skorzystanie z usług wizażystki czy kosmetyczki. Zdecydowanymi zaletami takiego wyboru jest trwałość makijażu. Profesjonalista używa kosmetyków, które z pewnością wytrzymają cały wieczór i całą noc. Poza tym makijaż wykonany poprzez doświadczonego fachowca pięknie podkreśli atuty naszej urody.
Pamiętajcie jednak: makijaż próbny pozwoli mam sprawdzić umiejętności wizażystki! Nie warto zdawać się w dniu ślubu na osobę, których umiejętności tak naprawdę nie znamy. Często może skończyć się to katastrofą, bo Twoje oczekiwania mogą zupełnie rozminąć się z wizją makijażystki!
wedding_day
Zagadnienia związane z doborem kolorystyki makijażu, rodzajem makijażu znajdziecie w artykule „Makijaż ślubny-wskazówki”.
Krok 2:
Rezerwacja terminu
Nie odkładaj zarezerwowanie terminu na makijaż na ostatnią chwilę. Termin zarezerwuj przynajmniej z 2-3 miesięczny wyprzedzeniem, zwłaszcza w przypadku sobotnich terminów ślubu.
Na makijaż próbny umów się ok. 1 miesiąc przez terminem ślubu.
Rezerwując termin u makijażystki, koniecznie zapytaj się czy w dniu ślubu dojedzie do Ciebie do domu, i czy wiąże się to z dodatkowymi kosztami.
Pamiętaj, że makijaż powinien w dniu ślubu wykonywany być jako ostatni zabieg upiększający. Na wcześniejszą godzinę umów fryzjera, którego praca zajmie ok. 2 godziny. Jeśli nie musisz, nie umawiaj się na makijaż zbyt wcześnie, wykonany nieco później, będzie bardziej świeży.
Krok 3:
Zaopatrzenie w kosmetyki
make-up_tools
W dniu ślubu warto mieć przy sobie kilka produktów, które możesz podrzucić świadkowej do torebki.
Numer 1: Błyszczyk/szminka.
Makijaż ust mimo tego że wykonany jest profesjonalnie, to podczas jedzenia, picia, całowania, nieco zanika. Tak więc koniecznie zapytaj się wizażystki jaki odcień błyszczyka dokupić, by móc później odświeżać sobie makijaż.
Numer 2: Puder.
Zaopatrz się w niego koniecznie, zwłaszcza jeśli masz tendencje do błyszczenia się skóry. Zmatowiona znacznie lepiej prezentuje się na zdjęciach.
Numer 3: Bibułki matujące.
Mogą świetnie odświeżyć makijaż. Polecany dla tych z Was, które mają problem z błyszczeniem się skóry. Przed pudrowaniem, delikatnie przyłóż bibułkę, aby wchłonęła nadmiar serum. Następnie przypudruj twarz.

Powodzenia!
Joanna Abram – wizażystka, stylistka, doradca wizerunku
www.abram-makeup.com


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz