Zacznij mnie obserwować

sobota, 13 marca 2010

Makijaż w biznesieAutorem artykułu jest Joanna Abram


Makijaż w biznesie jest istotnym elementem profesjonalnego wizerunku. W artykule prezentowane są podstawowe zasady dotyczące makijażu biznesowego.Serdecznie zapraszam.


Makijaż w biznesie


    Makijaż w biznesie jest istotnym elementem profesjonalnego wizerunku. W tego rodzaju makijażu stawiamy na naturalność ale przede wszystkim na elegancję. W biznesie unika się elementów wyzywających, zarówno w stroju jak i makijażu. Tak więc istotny jest tutaj umiar.

Odcieniami które bardzo dobrze sprawdzają się w tego typu makijażu są wszelkie odcienie beżu oraz brązu, są to barwy tak zwane neutralne. Oczywiście można pozwolić sobie na użycie odważniejszej kolorystyki, ale jednocześnie należy pamiętać, że niezależnie od użytych barw, makijaż powinien być dyskretny i elegancki.
Większość elementów makijażu biznesowego jest identyczna jak w przypadku innych rodzajów makijażu. Należy pamiętać o podkładzie, korektorze oraz pudrze – jest to podstawa niezależnie od tego jaki rodzaj makijażu chcemy wykonać.

W biznesie kładzie się nacisk na profesjonalny wygląd oraz elegancję, dlatego tak istotne są tutaj kolory oraz precyzja wykonania. Z tego powodu ważny jest rodzaj, ale również jakość użytych kosmetyków. Warto zainwestować w selektywne i profesjonalne, które dadzą nam pewność, iż makijaż utrzyma się na twarzy cały dzień. Jest to niezwykle istotne w sytuacji gdy wiemy że czeka nas ważne wystąpienie, gdy w grę wchodzą nerwy i stres. Użycie dobrych kosmetyków do makijażu, który będzie elegancki i delikatny, doda nam pewności siebie.
Precyzyjnie nałożone cienie, dokładnie wytuszowane rzęsy, podkreślone kości policzkowe, precyzyjnie nałożony podkład i puder są gwarancją tego że nasz wizerunek, w połączeniu z odpowiednio dobranym strojem, będzie bardziej profesjonalny.

Jednak należy pamiętać, iż makijaż ma być tylko elementem dodatkowym, ale takim dzięki któremu nasz wizerunek będzie postrzegany jako bardziej wiarygodny. Makijaż, odpowiednio dobrana garderoba oraz przygotowanie merytoryczne jest właściwie gwarancją sukcesu. Podstawą jest to by wszystkie te elementy współgrały ze sobą tworząc jedną całość.


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz