Zacznij mnie obserwować

wtorek, 4 sierpnia 2009

Zastanawiasz się jak to powstało?Zdjęcie jest oczywiście mojego autorstwa.

Do użycia takiego makijażu użyłam:

1. Błyszczące cienie:
  • złoty
  • jasny zielony
  • ciemny zielony
2. Czarna kredka do oczu
3. Czarna maskara
4. Złote płatki "miodu"
5. Niebieskie i zielone kryształki
6. Krem do twarzy nawilżający
7. Podkład
8. Korektor
9. Puder
10. Róż

Pewnie wydaje Ci się, że dosyć trudno uzyskać efekt widoczny na zdjęciu, otóż okazuje się, że w rzeczywistości tak nie jest. Przedstawię krok po kroku jak zrobić taki makijaż.

Na samym początku nawilżamy twarz kremem do twarzy, żeby podkład lepiej się wchłonął i scalił. Następnie wyszukujemy na twarzy krostek, przebarwień i używamy korektora, żeby były te defekty mniej widoczne. Kolejno potem nakładamy podkład, najlepiej używając do tego gąbeczki, pędzla specjalnie przeznaczonego do tego, bądź też palcami. Rozsmarowujemy go dokładnie od środka twarzy na zewnątrz, tak aby nie uzyskać efektu "maski". By utrwalić makijaż i zmatowić twarz, szczególnie przy cerze tłustej i mieszanej, grubym pędzlem nakładamy odrobinę pudru. Twarz modelujemy różem w okolicach kości policzkowych oraz delikatnie skroni.

Teraz zabieramy się za oczy. Całą powiekę ruchomą i odrobinę ponad traktujemy złotym cieniem. Tuż przy samych liniach rzęs, nakładamy ciemniejszy cień zieleni, nad tym nakładamy jasną zieleń, aby uzyskać efekt cieniowania. Dolną część oka podkreślamy czarną kredką, a kolejno potem nakładamy złoty cień. Rzęsy malujemy czarnym tuszem. Kończąc przyklejamy złote płatki pod okiem.

Ostatnim krokiem jest ułożenie i przyklejenie w odpowiedni wzór niebieskie i zielone kryształki.

Przedstawiony makijaż możemy wykorzystać w karnawale lub idąc do clubu :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz